Studia licencjackie w Krakowie

Studia licencjackie w Krakowie - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia licencjackie w Krakowie

Kierunki studiów licencjackich (I stopnia) w Krakowie i Małopolsce.

Co to są studia licencjackie?

Studia licencjackie, to studia pierwszego stopnia, czyli dostępne dla kandydata ze zdaną maturą. W rekrutacji bierze się pod uwagę punkty naliczane na podstawie ocen ze wskazanych przedmiotów, zdawanych na egzaminie dojrzałości. Niektóre szkoły wyższe wprowadzają dodatkowe egzaminy wstępne, przede wszystkim na kierunki artystyczne (egzamin praktyczny) i związane z aktywnością fizyczną (test sprawnościowy).Studia licencjackie trwają 6 semestrów, czyli trzy lata. Ten typ studiów prowadzą niemal wszystkie uczelnie w Polsce. Na koniec zwykle musisz napisać pracę dyplomową (licencjacką) i po jej obronie otrzymujesz tytuł licencjata. Jest on odpowiednikiem angielskiego bachelor i francuskiego licence. Licencjat upoważnia do podjęcia studiów magisterskich i podyplomowych. Jeśli szukasz studiów licencjackich, zainteresuj się też innymi studiami dostępnymi dla maturzystów – inżynierskimi i jednolitymi magisterskimi.

Studia w Krakowie

Kraków jest stolicą województwa małopolskiego i jednocześnie drugim, największym miastem w Polsce. Nie dziwi zatem nikogo, że jest to również czołowy ośrodek akademicki, w którym działa jedna z najstarszych uczelni na świecie: Uniwersytet Jagielloński. Jeśli myślisz poważnie o swojej przyszłości zawodowej, to czeka na Ciebie tutaj dynamicznie rozwijający się rynek pracy. W Krakowie swoje siedziby ma m.in. szereg wiodących firm z sektora nowoczesnych technologii. Co można studiować w Krakowie? Jaką ofertę kształcenia mają krakowskie uczelnie? Dowiesz się tego na stronie krakow.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).

Studia.pl - kierunki, uczelnie, podyplomowe, opinie, praca po studiach
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję