Studia inżynierskie w Krakowie

Studia inżynierskie w Krakowie - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia inżynierskie w Krakowie

Kierunki studiów inżynierskich (studiów I stopnia) w Krakowie i Małopolsce.

Co to są studia inżynierskie?

Studia inżynierskie to studia pierwszego stopnia, czyli dostępne dla każdego kandydata ze zdaną maturą. W rekrutacji na studia liczą się punkty naliczane na podstawie ocen ze wskazanych przedmiotów na egzaminie dojrzałości. To przede wszystkim studia techniczne, przeznaczone dla osób uzdolnionych matematycznie. Trwają 7 – 8 semestrów, czyli od 3,5 roku do 4 lat. Wybierając kierunki inżynierskie, powinieneś ich szukać przede wszystkim na politechnikach i uniwersytetach specjalistycznych, np. przyrodniczych.Na koniec zwykle musisz napisać pracę dyplomową (inżynierską) i po jej obronie otrzymujesz tytuł inżyniera. Jest on odpowiednikiem angielskiego engineer, francuskiego i niemieckiego ingenieur i hiszpańskiego ingeniero. Upoważnia do podjęcia studiów magisterskich i podyplomowych. Jeśli szukasz studiów inżynierskich, zainteresuj się też innymi studiami dostępnymi dla maturzystów — licencjackimi i jednolitymi magisterskimi.

Studia w Krakowie

Kraków jest stolicą województwa małopolskiego i jednocześnie drugim, największym miastem w Polsce. Nie dziwi zatem nikogo, że jest to również czołowy ośrodek akademicki, w którym działa jedna z najstarszych uczelni na świecie: Uniwersytet Jagielloński. Jeśli myślisz poważnie o swojej przyszłości zawodowej, to czeka na Ciebie tutaj dynamicznie rozwijający się rynek pracy. W Krakowie swoje siedziby ma m.in. szereg wiodących firm z sektora nowoczesnych technologii. Co można studiować w Krakowie? Jaką ofertę kształcenia mają krakowskie uczelnie? Dowiesz się tego na stronie krakow.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).

Studia.pl - kierunki, uczelnie, podyplomowe, opinie, praca po studiach
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję